اولین سمینار ملی بررسی چالش ها و راهکارهای مهندسی و مدیریتی دریاچه ارومیه

اولین سمینار ملی بررسی چالش ها و راهکارهای مهندسی و مدیریتی دریاچه ارومیه در تاریخ ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ توسط دانشگاه شهید مدنی آذربایجان  در شهر تبریز اجرا و به سرانجام خواهد رسید.با توجه به اینکه این گردهمایی رسما به اجرا خواهد رسید، کلیه مقاله های این همایش در سیستم و مجموعه محتوای ملی ثبت و نمایش داده میشود و شما می توانید با اطمینان کافی، مقاله های خود را در این کنفرانس ارائه نموده و از امتیازات علمی ارائه مقاله کنفرانس با دریافت گواهی کنفرانس استفاده خواهید نمود.
 
 


حوزه های تحت پوشش: مهندسی محیط زیست ، مهندسی شیمی (عمومی) ، مهندسی عمران (عمومی)
برگزار کننده: دانشگاه شهید مدنی آذربایجان
شهر برگزاری: تبریز(کیلومتر 35 جاده تبریز-مراغه- دانشگاه شهید مدنی آذربایجان- دانشکده فنی و مهندسی- گروه مهندسی عمران-کد پستی: 5375171379)

 

تاریخ برگزاری:

۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۶

مهلت ارسال اصل مقالات:

۱۵ اسفند ۱۳۹۵
 
 

دریاچه ارومیه با پنج هزار کیلو متر مربع وسعت در میان دو استان آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی واقع شده که حدود ١٣٥ کیلومتر طول و ٥٥ کیلومتر عرض دارد. تنوع زیستی پارک ملی دریاچه ارومیه با وجود 548 گونه گیاهی و 239 گونه پرنده و 27 پستاندار و به‌دلیل اهمیت زیست محیطی، به عنوان یکی از ٥٩ ذخیره گاه زیست کره در مجامع جهانی به ثبت رسیده و مورد حمایت قرار گرفته است. پارک ملی دریاچه ارومیه با ٣٠ تالاب اقماری آب شور و شیرین بزرگترین زیستگاه حیات وحش خاورمیانه است که سالانه صدها هزار پرنده بومی و مهاجر در آنها لانه‌سازی و زاد و ولد می‌کنند. پارک ملی دریاچه ارومیه که به دلیل ویژگی های فوق در فهرست زیستگاه های جهانی یونسکو به ثبت رسیده دچار بحران بی سابقه کمبود آب شده است. کارشناسان زیست محیطی می گویند بحران دریاچه ارومیه به اوج خود رسیده و محافل گوناگون از وقوع فاجعه ای عظیم خبر می دهند که عدم توجه به آن خطرات جبران ناپذیری به دنبال خواهد داشت.
هدف اصلی برگزاری این سمینار در سطح ملی، در گام اول معرفی رهیافت های عملی در گسترش  ارتباط صنعت و دانشگاه، و در گام دوم معرفی راهکارهای مهندسی و مدیریتی لازم در جهت کنترل بحران خشک شدن دریاچه ارومیه و نیز کاهش مخاطرات زیست محیطی ناشی از این بحران می باشد.  

 

 

محورهای سمینار:
 مهندسی عمران

     - بهسازی خاک، تثبیت ریزگردها
     - هیدرولیک، هیدرولوژی و منابع آب
     - سازه ­های آبی و دریایی
     - منابع آب­ های سطحی و زیرزمینی
 
مهندسی شیمی

     - مواد تثبیت کننده سازگار با محیط زیست
     - زیست­ فناوری­ های حفاظت آب
     - آب و هواشناسی محیطی
     - تغییرات اکولوژی و زیستی
 
مهندسی محیط زیست
     - مهندسی آب و فاضلاب
     - اثرات زیست­ محیطی طرح­ های عمرانی
     - راهکارهای مدیریت پایدار محیط زیست
     - مدل ­سازی زیست ­محیطی
 
 مهندسی کشاورزی
     - آبیاری و زهکشی
     - برنامه ریزی الگوی کشت
     - اصلاح خاک
     - مقابله با ریزگردها
 
مدیریت و برنامه ریزی
     - افزایش راندمان و بهره ­وری
     - مدیریت جامع منابع آب
     - تغییرات جمعیتی
     - تغییرات الگوهای کاربری اراضی

 

 

(لازم به ذکر موسسه آموزشی پژوهشی مسداک با تیمی متعهد در  انجام مقاله،(ارسال مقاله به کنفرانس های فارسی زبان یا کنفرانس های خارجی زبان)و (چاپ مقاله در مجلات داخلی یا مجلات خارجی) بسیار کارا و تواناست.

شما عزیزان میتوانید برای اطلاع دقیق از مجلات داخلی یا همچنین مجلات خارجی مرتبط به این کنفرانس بصورت دسته بندی شده اینجا کلیک کنید.

هم اکنون تیم مسداک در انجام و ارسال مقالات با موضوع مرتبط به این کنفرانس و حوزه تحت پوشش آن آمادگی خود را اعلام میدارد.

برای مشاوره،انجام مقاله،ارسال مقاله و همچنین چاپ مقاله اینجا کلیک کنید.

دسته ها: کنفرانس ها

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.