پانزدهمین کنگره علوم خاک ایران

پانزدهمین کنگره علوم خاک ایران در تاریخ ۶ شهریور ۱۳۹۶ تا ۸ شهریور ۱۳۹۶ توسط انجمن علوم خاک ایران-دانشگاه صنعتی اصفهان در شهر اصفهان اجرا و به سرانجام خواهد رسید.با توجه به اینکه این گردهمایی رسما به اجرا خواهد رسید، کلیه مقاله های این همایش در سیستم و مجموعه محتوای ملی ثبت و نمایش داده میشود و شما می توانید با اطمینان کافی، مقاله های خود را در این کنفرانس ارائه نموده و از امتیازات علمی ارائه مقاله کنفرانس با دریافت گواهی کنفرانس استفاده خواهید نمود.  


حوزه های تحت پوشش: علوم خاک
برگزار کننده: انجمن علوم خاک ایران-دانشگاه صنعتی اصفهان
شهر برگزاری: اصفهان(دانشگاه صنعتی اصفهان- دانشکده کشاورزی- گروه علوم خاک- کدپستی: 8415683111)

 

تاریخ برگزاری:

۶ شهریور ۱۳۹۶ تا ۸ شهریور ۱۳۹۶

مهلت ارسال اصل مقالات:

۱ خرداد ۱۳۹۶
 

معرفی کنگره

خاک به عنوان مامن و پناهگاه تمامی موجودات زنده کره زمین در هر کشور نیازمند توجه، محافظت و مدیریت ویژه ای می باشد و بر این مبناست که بسیاری از معضلات اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و زیست محیطی می تواند حل گردد. ایران ما اگرچه دارای وسعت نسبتا زیادی است ولی بیش از حدود 10 درصد از خاک آن قابل کشت مطلوب نیست و از طرفی قرار گرفتن در اقلیم خشک و نیمه خشک می طلبد که برای انجام فعالیت های کشاورزی و تولید محصول برنامه ریزی های منحصر به فردی روی این خاک انجام پذیرد تا بتواند حتی المقدور غذای مردم را تامین نماید، چرا که تولیدات کشاورزی برای حفظ استقلال کشور یک اولویت اجتناب ناپذیر است. مشکلاتی مانند موضوع گرم شدن گلخانه ای و کاهش نزولات جوی و معضلات کنونی کشورهای همسایه مزید بر علت بوده و باعث بروز تخریب های بیش از پیش خاک گردیده و مشکلاتی را مانند ریزگردها فراهم نموده است که بایستی در یک نشست علمی و همه جانبه مورد مداقه قرار گیرد. جامع‌نگری و همگرایی بخش‌های علمی و اجرایی کشور در زمینه های محیط زیست مخصوصا خاک، از طریق گفتمان تخصصی در همایش های علمی میسراست و این می‌تواند منجر به ارائه راهکارهای مطمئن، دقیق و پایدار برای مواجه با چالش های مبتلا به جهانی و مخصوصا کشور ما باشد.
با استعانت از پروردگار منان، دانشگاه صنعتی اصفهان با همکاری انجمن علوم خاک ایران و مشارکت تمام متخصصان بخش خاک کشور، پانزدهمین کنگره علوم خاک ایران را با هدف بررسی مشکلات و بحران های خاکی کشور و بستر سازی برای ارایه راهکار های اجرایی برگزار می‌کند. کنگره شامل همایش های مستقل، نشست های تخصصی بخش های علمی و ارائه مقالات و میزگردها، نمایشگاه ها، کارگاه های علمی- اجرائی- حرفه ای، فعالیت های هنری و بازدیدهای علمی- تفریحی، مسابقات دانشجوئی و برگزاری مجمع عمومی انجمن علوم خاک ایران می‌باشد.

 

محورهای کنگره:

بیولوژی و بیوتکنولوژی خاک:
مایکوریزا و کودهای زیستی مایکوریزائی
تثبیت بیولوژیک نیتروژن و کودهای زیستی مربوطه

 فیزیک و فرسایش و روابط آب، خاک و گیاه:
شناخت کاربردی فیزیک در کاهش تخریب خاک
معضلات فیزیکی خاک در ریزوسفر

شیمی و حاصلخیزی خاک و تغذیه گیاه:
اهمیت شناخت کیفیت شیمیائی خاک وآب
مطالعات خاکهای اسیدی، آهکی،گچی و متاثر از نمک

 پیدایش و رده بندی خاک:
ارزیابی و آمایش سرزمین کاربری بهینه خاکها
نقش تغییرات اقلیمی بر خاک

آلودگی خاک:
ارزیابی خطرات آلودگی خاک بر سلامت انسان و محیط زیست
آلودگی کودی، فلزات سنگین وترکیبات نفتی

مدیریت پایدار خاک:
حفظ و ذخیره کربن در خاک
مدیریت زراعی خاک، خاک‌ورزی و خاکپوش
 
محورهای ویژه:
ریزگردها و چالش های مربوطه
سلامت زنجیره غذائی مرتبط با خاک
آمایش زمین و جایابی گلخانه ها
اخلاق و مسائل اجتماعی در حفاظت منابع خاک
 قوانین و استانداردهای کودهای آلی، زیستی و شیمیایی
خاک، اقتصاد و مسائل حقوقی

 

(لازم به ذکر موسسه آموزشی پژوهشی مسداک با تیمی متعهد در  انجام مقاله،(ارسال مقاله به کنفرانس های فارسی زبان یا کنفرانس های خارجی زبان)و (چاپ مقاله در مجلات داخلی یا مجلات خارجی) بسیار کارا و تواناست.

شما عزیزان میتوانید برای اطلاع دقیق از مجلات داخلی یا همچنین مجلات خارجی مرتبط به این کنفرانس بصورت دسته بندی شده اینجا کلیک کنید.

هم اکنون تیم مسداک در انجام و ارسال مقالات با موضوع مرتبط به این کنفرانس و حوزه تحت پوشش آن آمادگی خود را اعلام میدارد.

برای مشاوره،انجام مقاله،ارسال مقاله و همچنین چاپ مقاله اینجا کلیک کنید.

دسته ها: کنفرانس ها

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.