فصلنامه علوم و تکنولوژی پلیمر

هدف از منتشر کردن نشریات علمی، گسترش دانش در بستر های مختلف، ارتقا و اعتلای سطح دانش نظری و تجربی و ایجاد ارتباط بین صاحب نظران، اندیشمندان و صنعتگران است. این امر، نخستین گام در اطلاع‌رسانی و تجاری­‌سازی دستاوردهای پژوهشی میباشد. بر این اساس، بنیان گذاری و منتشر کردن منظم نشریه‌ای علمی پژوهشی و تخصصی به زبان فارسی در زمینه­‌های مختلف علوم و فناوری پلیمر از جمله برنامه‌های اولیه پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران میباشد. نشریه‌ای که با درج آخرین یافته‌ها و دستاوردهای علمی پژوهشی، پل ارتباطی بین بخش‌های مختلف آموزشی، پژوهشی و صنعتی کشور باشد و انتشار آن به زبان فارسی سبب پاس‌داشت زبان فارسی علمی شود. در این راستا، اولین شماره مجله علوم و تکنولوژی پلیمر (Iranian Journal of Polymer Science and Technology, IJPST) در آبان ماه سال ۱۳۶۷ به­‌ چاپ رسید. این مجله هماکنون به شکل دوماهانه و به زبان فارسی با همیاری انجمن پلیمر ایران منتشر می‌شود. در این نشریه، مقاله های علمی پژوهشی در زمینه‌های مختلف علوم و مهندسی پلیمر مانند: شیمی­ فیزیک پلیمرها، سنتز، شناسایی، خواص مهندسی، رئولوژی، چسب­‌ها، لاستیک‌ها، کامپوزیت­‌ها، اسفنج­‌ها و سایر کاربردهای پلیمرها پس از داوری توسط متخصصان این رشته و در صورت تأیید از نظر کیفیت ارائه، نوآوری، روشنی مطالب و تناسب آن با اهداف مجله به‌ چاپ می‌رسد.
   این نشریه تخصصی از آغاز انتشار تا هم اکنون، ضمن بالابردن و بهبود بخشیدن به فرایند چاپ، سعی در به‌کار بستن کلیه استانداردهای نگارش علمی بین­‌المللی داشته است.بکارگیری از معادل­‌های فارسی برای واژگان و اصطلاحات انگلیسی از اهدافی است که اعضای هیئت‌ تحریریه و همکاران مجله از ابتدا تاکنون برای پاس­‌داشت زبان فارسی دنبال کرده‌­اند.
  مجله علوم و تکنولوژی پلیمر با داشتن درجه اعتبار علمی - پژوهشی از کمیسیون بررسی نشریات علمی کشور وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری طی سال‌ها انتشار، تلاش چشم گیری در منعکس کردن بخشی از یافته‌های پژوهشی متخصصان دانشگاهی و صنعتی کشور به مخاطبان خود داشته است. از اهداف بزرگ پژوهشگاه در برنامه راهبردی تا افق ۱۴۰۴، مشارکت هدفمند در توسعه مرزهای دانش و تولید جهانی آن است که یکی از راهبردهای این هدف گسترش و توسعه کمی و کیفی مقاله های علمی پژوهشی میباشد. از این رو، مجله علوم و تکنولوژی پلیمر با حفظ جایگاه خود به عنوان یکی از موفق‌ترین نشریات تخصصی کشور سعی دارد تا با بالا بردن مستمر سطح کیفی و کمی مقاله های و به‌ کارگیری اصول نگارشی استاندارد روزآمد جهانی در راستای تحقق اهداف این پژوهشگاه گام بردارد.

اطلاعات مجله:

 فصلنامه علوم و تکنولوژی پلیمر
Iranian Journal of Polymer Science and Technology, IJPST
 
موضوعات تحت پوشش: علوم زیستی، علوم فیزیکی و مهندسی، انرژی و قدرت، انرژی (عمومی)، سوخت های فسیلی، شیمی (عمومی)، شیمی آلی، شیمی تجزیه، علم مواد، زیست مواد، علم مواد (عمومی)، علم و تکنولوژی پلیمر، کامپوزیت، مهندسی مواد
صاحب امتیاز: پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران
سطح مجله: علمی-پژوهشی
ترتیب انتشار: فصلی
شماره استاندارد: ۱۰۱۶-۳۲۵۵
شاپای الکترونیکی: ۲۰۰۸-۰۸۸۳
سال شروع انتشار: ۱۳۷۶
محل انتشار:: پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران
 

اطلاعات علم سنجی مرکز ناشر ژورنال:

 
پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران
نوع مرکز: پژوهشگاه دولتی
تعداد مقالات: ۷۰۳
در بخش رتبه بندی دانشگاه های ایران می توانید رتبه بندی علمی مراکز دانشگاهی و پژوهشی کشور را بر اساس آمار مقاله های نمایش داده شده مشاهده کنید.
آدرس دفتر نشریه: بزرگراه تهران- کرج، خروجی ۱۵، بلوار پژوهش، پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران
صندوق پستی: ۱۴۹۷۸-۱۱۲
وبسایت رسمی: http://jips.ippi.ac.ir
 
(لازم به ذکر است کادر متخصص و متعهد مسداک در مشاوره ، انجام مقاله علوم و تکنولوژی پلیمر و موضوعات تحت پوشش و ارسال آنها به مجلات داخلی ، مجلات خارجی بسیار توانا و همواره یاری رسان شما عزیزان میباشد.)
هم اکنون برای انجام مقاله و ارسال به این مجله اینجا کلیک کنید.
برچسب ها: مجلاتژورنال ها

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.