انجام پایان نامه سازه هیدرولیکی

در اینجا درباره ی انجام پایان نامه سازه هیدرولیکی در مسداک مطالعه کنید.

انجام پایان نامه عمران هیدرولیکی

گرایش آب و سازه های هیدرولیکی

 همونطور که دیدید و احتمالا خوندید، در سایت مسداک، مطالبی درباره گرایش مهندسی سازه و مهندسی آب منتشر شد. گرایشی که در این پست شرح خواهیم داد، ترکیبی از گرایش آب و گرایش مهندسی سازه هست. در واقع در این گرایش به مطالعه سازه های آبی پرداخته میشه.

همچنین بخونید: توصیه هایی برای حضور در جلسه دفاع

سد ها جزیی از سازه های هیدرولیکی

گرایش آب و سازه های هیدرولیکی

 همونطور که بالا تر هم ذکر شد، این گرایش ترکیبی از مهندسی آب و مهندسی سازه هست و در این گرایش درباره سازه هایی که توی آب یا نزدیک اون ساخته میشن بحث میشه. این گرایش توی کشورهایی که به سد، پل و... نیاز دارند خیلی مهمه و با وجود رشد جمعیت توی ایران، این گرایش هم مهم تر میشه. در واقع افرادی که توی این گرایش تحصیل می کنند، قادر به طراحی و حل مسالی درباره پل هایی که توی آب هستن، سد ها و... خواهند بود.

واحد های درسی

این گرایش 32 واحد داره که به شرح زیر هستن:

24 واحد دروس تئوری و عملی

2 واحد سمینار

6 واحد پایان نامه

دروس اصلی گرایش آب و سازه های هیدرولیکی

 هیدرولیک پیشرفته و طراحی هیدرولیکی سازه‌ها به همراه یکی از دروس روش اجزاء محدود، هیدرودینامیک و یا هیدرولیک محاسباتی و نیز یکی از دروس سد های خاکی و یا سد های بتنی

همچنین دروس اختیاری این گرایش:

هیدرودینامیک، سدهای خاکی، سدهای بتنی، دینامیک سازه‌ها،اندرکنش آب و سازه، هیدرولوژی پیشرفته، ریاضیات عالی مهندسی ،مکانیک محیط‌های پیوسته، هیدرولیک محاسباتی، آبهای زیرزمینی و ...

بازار کار گرایش آب و سازه های هیدرولیکی

 چون این گرایش ترکیبی از دوتا گرایش آب و سازه هست، فردی که فارغ التحصیل این گرایش میشه، تقریبا تمام مهارت های یک مهندس آب و یک مهندس سازه رو به دست میاره و میتونه به جای اون ها توی زمینه های شغلی مهندس آب و مهندس سازه مشغول به کار بشه. به طور مثال: وزارت جهاد کشاورزی، وزارت نیرو، سازمان آبفا، سازمان ها و شرکت های فعال در زمینه سد سازی و...

انجام پژوهش های سازه های هیدرولیکی

ادامه تحصیل در گرایش آب و سازه های هیدرولیکی

 امکان ادامه تحصیل توی مقطع دکترا و تمام مقاطع تحصیلی این گرایش توی داخل کشور به راحتی و در خیلی از دانشگاه های مطرح هم وجود داره و هم امکان ادامه تحصیل در خارج از کشور وجود داره.

ویژگی های لازم برای تحصیل در این گرایش

 همونطور که خودتون هم می دونید و افراد زیادی هم بارها به شما گفتن، مهم ترین ویژگی هر دانشجو، علاقه به تحصیل در رشته و گرایش انتخابی خودش هست و هر کس باید گرایش و مخصوصا رشته ای رو انتخاب کنه که بهش علاقه داره مخصوصا در این رشته های عملی.

دوما روابط عمومی بالا خیلی خیلی مهمه. یک فارغ التحصیل گرایش آب و سازه های هیدرولیکی، چون با افراد خیلی زیادی برخورد خواهد کرد، باید سعه صدر و روابط عمومی بسیار بالایی داشته باشه تا بتونه تو کار خودش موفق باشه.

سد کرخه بزرگترین سد جهان

من در این پست سعی کردم که گرایش آب و سازه های هیدرولیکی از رشته مهندسی عمران رو برای شما به قدر کافی شفاف کنم تا بتونید تصمیم بگیرید که این گرایش رو انتخاب کنید یا نه.

در ضمن همونطور که احتمالا می دونید، سایت مسداک، بهترین سایت حال حاضر برای انجام پایان نامه های شما و انجام پایان نامه ارشد هست. بنابراین فرصت رو از دست ندید و انجام پایان نامه خودتون رو به متخصصان با تجربه و ماهر ما پسپارید و در کوتاه ترین مدت تحویل بگیرید. برای این کار کلیک کنید.

انجام پایان نامه ارشد