انجام پایان نامه سازه

آشنایی با گرایش ارشد سازه

 گرایش سازه از مهندسی عمران

رشته مهندسی عمران یکی از مهم ترین و پرطرفدار ترین رشته های دانشگاهی هست که بازار کار خوبی هم داره. من در این مطلب به بررسی و تشریح گرایش سازه از این رشته پرطرفدار خواهم پرداخت. با ما همراه باشید.

همونطور که مطمئنا میدونید، رشته مهندسی عمران یکی از رشته های خیلی خیلی خوب و پرطرفدار دانشگاهی هست که بازار کار خوبی هم داره. اما یکی از مشکلاتی که اکثر افراد موقع انتخاب گرایش مورد علاقه خودشون دارند اینه که توی کدوم گرایش مهندسی عمران تحصیل کنن؟ چون همونطور که میدونید، مهندسی عمران گرایش های خیلی زیادی داره که آدم رو برای انتخاب گمراه می کنن. برای اینکه توی عمران موفق باشید باید تمام گرایش ها رو بشناسید. با ما همراه باشید تا درباره گرایش سازه صحبت کنیم.

همچنین توی مسداک بخون: چه جوری میشه از مسداک تخفیف گرفت؟

 

سازه های ساختمانی چند طبقه

 

گرایش مهندسی سازه

 گرایش مهندسی سازه از رشته مهندسی عمران، یه گرایش هست که درباره تحلیل و طراحی انواع سازه ها مثل: خانه، پل، تونل، برج و... صحبت میکنه. در واقع اساس این گرایش، گرایش خاک و پی هست.

واحدها

 واحد های مهندسی عمران توی تمام گرایش ها، 32 واحده که بر اساس زیر هست:

24 واحد دروس تئوری و عملی

واحد سمینار

واحد پایان نامه

دروس اصلی گرایش مهندسی سازه

دینامیک سازه، روش اجزاء محدود و تئوری الاستیسیته به همراه یکی از دروس ریاضیات عالی مهندسی و یا تحلیل غیر ارتجاعی سازه ها

همچنین دروس اختیاری: سازه‌های بتن‌آرمه پیشرفته، سازه‌های فلزی پیشرفته، تئوری صفحات و پوسته‌ها، طراحی ساختمانها در برابر زلزله، اثر زلزله بر سازه‌های ویژه، نگهداری و ترمیم سازه‌ها، ایمنی در سازه‌ها، طراحی هیدرولیکی سازه‌ها، مهندسی پی پیشرفته، اندرکنش سازه و آب، اندرکنش خاک و سازه، سازه‌های فضایی، مهندسی پل و ...

بازار کار گرایش مهندسی سازه

همونطور که می دونین، رشته مهندسی عمران توی همه ی گرایش ها بازار کار خیلی خوبی داره و اگر عمران بخونید، تقریبا غیر ممکنه که بی کار بمونید!

اما در مورد این گرایش: مطمئنا هر کشوری برای اینکه پیشرفت کنه، نیاز به سازه و ساختمان داره. هیچ کشوری وجود نداره که هیچ سازه ای نداشته باشه؛ در واقع این جور کشوری نمیتونه وجود داشته باشه. 

توی خیلی از مکان ها به یک مهندس سازه نیاز هست که بتونه نقشه طراحی کنه و توی ساختن سازه ها و ساختمان ها به دیگران کمک کنه. بنابراین این گرایش هم مثل بقیه گرایش های مهندسی عمران، بازار کار خیلی خوبی داره و پس از فارغ التحصیل شدن میتونید به راحتی جذب بازار کار بشید.

همچنین توی مسداک بخون: چگونه در جلسه دفاع حاضر شوم؟

سازه کروی بیضوی ایده ای خلاق در مهندسی سازه

ادامه تحصیل در گرایش مهندسی سازه

 درکل، تحصیل در رشته مهندسی عمران و گرایش های اون اصلا کار سختی نیست و توی ایران می تونید به راحتی در رشته عمران تحصیل کنید. همونطور که گفته شد، امکان ادامه تحصیل در مقطع دکترای گرایش خاک و پی به راحتی توی ایران وجود داره.

ویژگی های لازم برای تحصیل در این گرایش

تقریبا می تونم بگم که ویژگی هایی که افراد باید برای ادامه تحصیل در رشته مهندسی عمران و در گرایش های مختلف داشته باشن از یه نوع هستن. یه دانشجو که توی این رشته تحصیل می کنه، باید بتونه به خوبی با افراد ارتباط برقرار کنه چون با افراد مختلفی ارتباط خواهد داشت. همچنین یه فرد که قصد تحصیل توی این گرایش داره باید پشتکار و علاقه زیادی به مهندسی عمران داشته باشه. همچنین یکی از مهم ترین ویژگی ها، داشتن قوه تخیل بسیار قوی هست. شما برای طراحی به قوه تخیل قوی نیاز دارید.
انجام پایان نامه های مهندسی سازه در تمامی فیلد ها

همونطور که مشاهده کردید توی این مطلب سعی شد تا گرایش مهندسی سازه از رشته مهندسی عمران رو به طور کامل برای شما شرح بدیم. امیدواریم مطلب خوب و مفیدی بوده باشه.

در ضمن برای انجام پایان نامه های خودتون درهر زمینه ای مخصوصا انجام پایان نامه ارشد می تونید از سایت مسداک کمک بگیرید. می تونید با کمترین قیمت سفارش بدید و در کمترین مدت و با بهترین کیفیت، سفارش خودتون رو تحویل بگیرید. اگه به پایان نامه نیاز دارید فرصت رو از دست ندید و از بهترین و معتبر ترین سایت انجام پایان نامه کمک بخواید. میتونید برای این کار به راحتی اینجا رو کلیک کنید.

انجام پایان نامه ارشد