انجام پایان نامه راه

دراین قسمت درباره ی انجام پایان نامه راه در مسداک مطالعه کنید.

انجام پایان نامه راه

گرایش راه و ترابری از مهندسی عمران

 یکی از گرایش های خوب و پرطرفدار مهندسی عمران، گرایش راه و ترابری هست. همونطور که از نام این گرایش هم پیداست، افرادی که این گرایش رو انتخاب می کنند، در طول دوره ی تحصیل، درباره ی راه ها و نوع و نحوه ی ساخته شدن راه های قدیم و جدید تحصیل خواهند کرد.

همچنین بخونید: بهترین راه انجام پایان نامه ارشد چیست؟

راه های مواسلاتی در کلان شهر ها

گرایش راه و ترابری

 همونطور که ذکر شد و از اسم این گرایش هم معلومه، هدف از تحصیل در این گرایش، تحصیل و تحقیق درباره نحوه ساخته شدن راه های جدید و راه های قدیمی و همچنین چگونگی بهسازی اونها هست. پس از تحصیل در این گرایش، شما توانایی حل مساله هایی درباره نحوه ایجاد راه های خوب و استاندارد رو پیدا خواهید کرد.

واحدها

واحد های تحصیلی و اجباری این گرایش عبارتند از:

 واحد دروس تئوری و عملی 24

 واحد سمینار 2

 واحد پایان نامه 6

دروس اصلی گرایش راه و ترابری:

طرح هندسی راه پیشرفته، تحلیل و طراحی روسازی پیشرفته و تکنولوژی و مواد روسازی به همراه یکی از دروس مهندسی ترافیک پیشرفته و یا مدیریت تعمیر و نگهداری راه

همچنین برخی از دروس اختیاری این گرایش عبارتند از:

طرح و محاسبه راه‌آهن، مهندسی تونل، مهندسی پل، طراحی فرودگاه، ریاضیات مهندسی پيشرفته، اصول مهندسی بنادر، مديريت و نگهداری راه، آزمايشگاه قير و آسفالت، مکانیک خاک پیشرفته، تکنولوژی عالی بتن، روش اجزاء محدود، برنامه‌ريزی حمل و نقل، تقاضا در حمل و نقل، تحقيق در عمليات، ايمنی در ترافيک و .....

بازار کار گرایش راه و ترابری

شاید بدونید که این گرایش، بازار کار بهتری نسبت به گرایش های سازه، خاک و پی و... نداره ولی چون این گرایش، محصلان و دانشجویان کمتری داره، تو نوع خودش بازار کار نسبتا خوبی داره.

فارغ التحصیلان این گرایش میتونن مشغول به این کارها بشن: همکاری با وزارت راه و ترابری، کار در اداره راه و ترابری استان، شهرداری، سازمان برنامه و بودجه، سازمان حمل و نقل و ترافیک و... .

انجام پایان ناامه مهندسی راه یعنی مدیریت جاده، بزرگ راه و برنامه ریزی احداث و توسعه

ادامه تحصیل در گرایش راه و ترابری

امکان ادامه تحصیل توی این گرایش هم به راحتی در داخل کشور وجود داره اما بهتره که تلاش کنین تا بورسیه برای تحصیل در خارج از کشور بگیرین. البته این به این معنا نیست که دانشگاه های داخلی بد هستند؛ بلکه منظور اینه که اگر توی خارج تحصیل کنین بهتره.

ویژگی های لازم برای تحصیل در گرایش راه و ترابری

مثل تمام گرایش ها و رشته اولین چیز مهم علاقه به رشته یا گرایش هست. اگر قصد تحصیل توی این گرایش رو دارید؛ حتما باید مد نظر داشته باشید که این گرایش بازار کار چندان خوبی نداره و ممکنه اگه تلاش نکنین، بی کار بمونین. گر چه اگر بعد از فارغ التحصیل شدن تلاش داشته باشید، مطمئنا بی کار نمیمونین.

دومین چیز، که خیلی هم مهمه، بحث ارتباط داشتن با بقیه هست. باید روابط اجتماعی بالایی داشته باشید تا توی این گرایش موفق بشید.

تلاش و پشتکار، مخصوصا برای کار های عملی هم خیلی خیلی مهمه. شما در طول تحصیل کارهای عملی و میدانی بسیاری خواهید داشت که باید برای اونها آماده باشید.

نقشه راه و بزرگراه  تصویر هوایی

همونطور که ملاحظه کردید، من توی این مطلب سعی کردم تا گرایش راه و ترابری رو برای شما تا حد ممکن شفاف کنم تا با این گرایش آشنا بشید و در صورت علاقه در اون تحصیل کنین.

در ضمن، شما می تونین به راحتی و با خیالی راحت، توی سایت مسداک سفارش پایان نامه بدید تا متخصصان ما اون رو با کمترین هزینه و کمترین زمان برای شما انجام بدن. مسداک بهترین سایت در زمینه انجام پایان نامه ارشد هست و این بهترین دلیل برای اینه که شما به ما سفارش بدید. بنابراین برای سفارش کلیک کنید.

انجام پایان نامه ارشد