انجام پایان نامه الکترونیک

دراین بخش درباره ی انجام پایان نامه الکترونیک در مسداک بخوانید

گرایش الکترونیک

مهندسی الکترونیک (Electronic Engineering)

مهندسی الکترونیک به بررسی حرکت و رفتار الکترون ها در گاز، خلاء، و یا نیمه رسانا در جهت توسعه ی قطعات، دستگاه ها، و تجهیزات الکتریکی می پردازد. به عبارت دیگر این رشته زیر مجموعه ای از رشته ی مهندسی برق بوده که به مطالعه ی الکترومغناطیس، الکتریسیته و الکترونیک می پردازد. این رشته در زمینه ی ساخت قطعات الکترونیک و کاربرد آنها فعالیت می کند. به طور کلی زمینه ی فعالیت رشته ی الکترونیک را می توان به دو شاخه ی اصلی "ساخت قطعات و کاربرد مداری قطعه" و  طراحی مدارهای الکتریکی" تقسیم کرد. امروزه، علم الکترونیک نوین به ساخت سیستم ها و ابزارهای پیچیده ای می پردازد که در بسیاری از مصارف زندگی روزمره و رشته های گوناگون مانند پزشکی، مهندسی و صنعت مورد بهره برداری قرار می گیرند.

به تعریفی دیگر، الکترونیک علمیست که به طراحی، ساخت و بررسی عملکرد دستگاه هایی می پردازد که با استفاده از خاصیت ذرات باردار الکتریکی اتم کار می کنند. این مطالعه شاخه ای از علم فیزیک بوده و طراحی و ساخت دستگاه ها و مدارارت الکتریکی آن از تخصص های  

رشته ی الکترونیک دارای گرایش های مختلفی اعم از مکاترونیک، بیوالکترونیک و کنترل و ... بوده که با علم روز در حال پیشرفت است. 

به گفته ی دکتر کمره ای " گرایش الکترونیک به دو بخش عمده تقسیم می نماید. بخش اول میکروالکترونیک است که اعم از علم مواد، فیزیک الکترونیک ، طراحی و ساخت  بوده که شامل ساده ترین تا پیچیده ترین مراحل می شود. و اما بخش دوم مدار و سیستم نامیده می شود که هدف اصلی آن طراحی و ساخت سیستم ها و تجهیزات الکترونیکی با استفاده از قطعات ساخته شده توسط مهندسین میکروالکترونیک است.  دکتر جبه دار نیز در معرفی این رشته می گوید: محور اصلی این رشته آشنایی با قطعات نیمه هادی، توصیف فیزیکی این قطعات، عملکرد آنها و در نهایت استفاده از آنها برای طراحی و ساخت مدارها و دستگاهاییست که کاربردهای فنی و روزمره ی فراوانی دارند.

نرم افزارهای مرتبط با رشته ی الکترونیک عبارتند از:

Altium Designer 6.8

نرم افزاری در زمینه ی طراحی فیبرهای مدار چاپی 

EWB

نرم افزاری ساده در زمینه ی شبیه سازی مدارات الکترونیکی

EKTS

طراحی و تست مدارهای الکترومکانیکی، بررسی اصول کار و تجزیه و تحلیل جریان عبوری از مدار، طراحی موتورهای سفارشی با استفاده از موتورهای مختلف، چاپ مدار و یا ذخیره ی آنهابه صورت تصویر برای مطالعه،

OrCAD

نرم افزاری کاربردیست که علاوه بر قابلیت طراحی های آنالوگ و سیستم های دیجیتال، می تواند به طراحی و یا تحلیل سیستم هایی که بطور همزمان دارای قطعات آنالوگ و دیجیتال هستند بپردازد. لازم به ذکر است که این نرم افزار با ارائه ی نسخه های جدیدتر نام های دیگری همچون Allegro و SPB برای آن بکار می رود.

PROTUS

این نرم افزار از سه مرحله  ی اساسی طراحی یک سیستم: ترسیم شماتیک، شبیه سازی، و ساخت PBC پشتیبانی می کند. می توان گفت که این نرم افزار علاوه بدلیل پشتیبانی از برنامه نویسی میکروکنترلرها، علاوه بر امکان طراحی آنالوگ، بیشتر به منظور طراحی سیستم های دیجیتال مورد استفاده قرار می گیرد.

AutoCAD Electrical 2012

 نرم افزاری است جهت ایجاد و اصلاح سیتم های کنترل الکتریکی.

(ESS (Electromechanical system simulator

این نرم افزار به منظور طراحی و تجزیه و تحلیل سیستم های کنترل الکترومکانیکی  و برای کنترل فرآیند ماشین ها استفاده می شود. به کمک این نرم افزار می توان تمامی مدارات فرمان را به اسانی برنامه ریزی، طراحیف شبیه سازی و پیاده سازی کرد.

(HFSS( High Frequency structure Simulator

این نرم افزار یکی از مهم ترین نرم افزارهای شبیه سازی مایکروویو و ادوات فرکانس بالا مورد استفاده قرار می گیرد.

سامانه ی مسداک با بکارگیری به روزترین نرم افزارها و متدهای علمی  با بهره گیری از تمامی نرم افزارهای مذکور قادر به انجام پایان نامه در رشته ی مهندسی برق و الکترونیک می باشد.

 

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد

انجام پایان نامه ارشد

نوشتن پایان نامه کارشناسی ارشد

نوشتن پایان نامه ارشد